הקונסרבטוריון העירוני לחינוך ויצירה

הבית של שוחרי המוזיקה

הקונסרבטוריון העירוני ראש העין הוא ביתם של כל שוחרי המוזיקה בכל גיל, סגנון או רקע. כאחד המוסדות המוזיקליים המובילים בארץ, עם 400 תלמידי קונסרבטוריון ועוד 600 תלמידי בתי ספר מנגנים, שואף הקונסרבטוריון להעניק לכל תלמיד את החינוך המוזיקלי הטוב ביותר ומחויב למצוינות בתחום המוזיקה. 

רמה מקצועית גבוהה, מחויבות לקהילה והכרה בערכו העצמי של כל תלמיד, תוך שאיפה למיצוי כישרונו האישי והפיכתו לפרט מוביל ותורם לחברה, הם ערכי היסוד עליהם מושתת החינוך בקונסרבטוריון. 

 

מעבר לקשת

מטרת הקונסרבטוריון הינה לפתח ולקדם את החינוך המוזיקלי על כל מרכיביו: נגינה בכלי, האזנה, פיתוח היצירתיות, שאיפה למצוינות, שיפור הביטחון העצמי, ביסוס האחריות ההדדית וההקשבה לזולת, מתוך ידיעה כי חינוך מוזיקלי איכותי תורם לרכישת כישורי חיים ומיומנויות הצלחה בכל תחומי החיים. 

תכנית הלימודים ייחודית באופייה ובמבנה שלה. במסגרת התכנית מקבל כל תלמיד שני מפגשים שבועיים - האחד בשיעורים פרטניים בכלי הנגינה והשני בשיעורים של נגינה בצוותא בהרכבים או בסדנאות העשרה. תלמידי הקונסרבטוריון זוכים לחוויה חינוכית ומוזיקלית ייחודית, דרך חשיפה לתוכניות העשרה ייחודיות כגון:

תכנית ׳ילדי הקשת׳ בשילוב אנסמבל סולני תל אביב אשר מונה את טובי הנגנים הצעירים בארץ. את התכנית לתלמידי כלי הקשת יוביל הכנר בעל השם הבינלאומי אייל שילוח. במסגרת התכנית, יזכה כל תלמיד לתיגבור בעבודה שבועית עם נגנים מקצועיים בקבוצות קטנות ומפגש חודשי במתכונת של תזמורת.

סדנת הביצוע ׳ניסוי כלים׳ במסגרתה זוכים התלמידים הבוגרים להופיע באירועים מרכזיים בעיר ובארץ ומקליטים במהלך יומיים באולפני ההקלטה ׳פלוטו׳, הנחשבים מהטובים בארץ. כל תלמיד זוכה להכיר את האולפן וחוויית ההקלטה בדרך הטובה ביותר.

תלמידי הקונסרבטוריון חשופים באופן שוטף למגוון האירועים המוזיקליים הנערכים באולם המופעים ׳סימפוניה׳. חלק מן האמנים המופיעים באולם מעבירים סדנאות אמן לתלמידים במסגרת ביקורם במקום. בפסטיבל הג׳אז ניו-אורלינס הנערך בעיר מדי שנה, מוזמנים התלמידים לקחת חלק פעיל בסדנאות אמן עם מוזיקאים בינלאומיים - חוויה עוצמתית ולימודית כאחד.

 

צוות לעניין

צוות ההוראה בקונסרבטוריון מונה את מיטב המורים. ביניהם מוזיקאים מובילים בתחומם, זוכי פרסים ארציים ובין לאומיים, מבצעים פעילים ומחנכים מצוינים. מורי הקונסרבטוריון מתמחים במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים ומעבירים תכנים המותאמים לגילאים השונים, מהגיל הרך ועד נגינת מבוגרים. כל מורה מכין את תלמידיו לקראת קונצרט שנתי, בו הם מתנסים בנגינה על במה מקצועית מול קהל.

לימודי המוזיקה מתקיימים במבנה מהמעלה הראשונה בארץ בעיצובו ואיכותו. בתכנונו של המבנה הושם דגש ניכר על צרכיהם של התלמידים והדרישות האקוסטיות המיוחדות הקיימות במוסד מסוג זה. האווירה מחבקת ונינוחה ומאפשרת לכל תלמיד, מורה או הורה שממתין לילדו את מיטב הנוחות.

 

מוזיקה וקהילה

הקונסרבטוריון מחויב לפתיחות, הגינות, עזרה ותמיכה בכל תלמיד ללא קשר למצבו הכלכלי. הקונסרבטוריון מעניק הנחות ומלגות אשר תומכות בקהילת המצטיינים ומעוטי היכולת ומחויב להיות גוף פעיל בקהילה ובכך לקדם הבנה ואחווה בין הקהילות השונות.

 

הכל פתוח

במהלך השנה, אנו מקיימים קונצרטים פתוחים לקהל הרחב. הקונצרטים מאפשרים במה מקצועית לתלמידי ההרכבים והזדמנות לקהל הרחב להתרשם מן ההישגים המוזיקליים של התלמידים. דלתנו תמיד פתוחה לאורחים ולמבקרים. נשמח לראותכם לוקחים חלק בשנת הלימודים הקרובה.

 

ליצירת קשר ולמידע נוסף, אנא פנו אלינו בטלפון: 03-9014527 או במייל 

גלריית תמונות

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים